Strona główna - FAQ
FAQ
Sprawdź najczęściej zadawane pytania
Tak. Makijaż próbny ślubny jest konieczny. Dzięki niemu zarówno klientka jak i wizażystka mogą poczuć spokój w trakcie przygotowań, bez obaw, że któryś z kosmetyków się nie sprawdzi. Makijaż próbny to także doskonały moment, by upewnić się, że fryzura, makijaż i inne dodatki tworzą spójną całość.
Nie. Nie możemy łączyć laminacji z henną pudrową. Podczas zabiegu laminacji używamy farbki, która jest w pełni bezpieczna i dedykowana do tego zabiegu. Henny pudrowej nie zalecamy także wykonywać kilka dni przed zabiegiem laminacji – barwnik może się całkowicie wypłukać, a włoski zostaną niepotrzebnie obciążone lub wysuszone. Hennę pudrową można wykonać 2 tygodnie po zabiegu laminacji pod warunkiem regularnej pielęgnacji włosków.
Tak/nie. Jeśli klientka regularnie korzysta z zabiegu depilacji woskiem, to nie ma ku temu przeciwwskazań, nawet w ostatnich dniach ciąży. Jeśli ma to być pierwsza depilacja lub od ostatniej minęło już kilka miesięcy to odradzamy tego zabiegu. W ciąży ze względu na burzę hormonalną odczucia bólowe mogą być inne niż zazwyczaj, nie warto więc narażać się niepotrzebny stres i ból, jeśli skóra miała długą przerwę od depilacji.
Jest to zależne od rodzaju cery. Cery naczyniowe zawsze reagują intensywniej na każdy rodzaj bodźca. Dlatego posiadacze takiej cery mogą spodziewać się zaczerwienienia dłuższego (do kilku godzin). U osób z cerą normalną, niewrażliwą zaczerwienienie znika od 15 minut do godziny po zabiegu. Mogą pojawić się widoczne ślady po wkłuciu igły i/lub siniaczki. Schodzą one w zależności od indywidualnej wrażliwości – od 1 dnia po zabiegu do tygodnia.
Zabieg polegający na nakłuciach zazwyczaj jest odczuwalny. Odczucia można porównać do wkłucia podczas pobierania krwi z tym wyjątkiem, że przed mezoterapią nakładany jest krem relaksujący, co zmniejsza nieprzyjemne odczucia. Skórę także można schładzać podczas zabiegu, co także minimalizuje odczucia.
Zalecamy odczekać około 24 godzin z makijażem i innymi kosmetykami. Specjalista daje krem pozabiegowy oraz instruuje odnośnie jego użycia. Z siłownią zalecamy wstrzymać się do 5 dni po zabiegu ze względów higienicznych oraz pełnego bezpieczeństwa gojonych ranek.
Brwi świeżo po pigmentacji są grubsze i mocniejsze w kolorze. Obszar zabiegowy może być delikatnie spuchnięty, zaczerwieniony i tkliwy. Proces gojenia trwa do 6 tygodni, a mniej więcej po 4 tygodniach można widać ostateczny efekt pigmentacji.
Zabieg makijażu permanentnego można porównać do skrobania czy drapania. Jest to zabieg komfortowy, na którym nawet niektórzy zasypiają. 🙂
Niektóre z zaleceń przed zabiegiem to
– na 2 tygodnie przed zabiegiem nie można opalać skóry
– na 48h przed zabiegiem nie można pić alkoholu i stosować innych używek
Po zabiegu zaleca się między innymi
– dbać o higienę miejsca zabiegu
– nie należy opalać się do momentu pełnego wygojenia (minimum 4 tygodnie)
Henna pudrowa jest naturalną alternatywą dla tej tradycyjnej. Mnogość kolorów pozwala na dobranie idealnego odcienia. Można uzyskać i naturalny, i mocny, graficzny efekt w zależności od oczekiwań.
Utrzymuje się dłużej – do 2 tygodni na skórze i do 6 tygodni na włoskach.
Masaż dermoplastyczny wykonywany jest głównie na powierzchni skóry. Dzięki temu jest lepszym wyborem dla skóry mało jędrnej, ze zmarszczkami. Również obejmuje obszar twarzy szyi i dekoltu, ale w wypadku Kobido pracuje się intensywniej nad rozluźnieniem mięśni. Różnicą, którą zauważamy jest także to, że klienci częściej i szybciej zasypiają podczas masażu dermoplastycznego – jest on tak opracowany, aby działać rozluźniająco na układ nerwowy.
Po masażu skóra może być zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Dzieje się tak dlatego, że mocno pobudza się jej ukrwienie. Warto również pamiętać, że olejek do masażu może się znaleźć także na włosach.
Ciężko powiedzieć, ale jeżeli klient zastosuje się do zaleceń, to złuszczanie może nie wystąpić. Niekiedy przy suchej lub wrażliwej skórze następuje złuszczanie, ale zazwyczaj w obrębie okołoustnym.
Zabieg jest w pełni komfortowy. Jedyne odczucia mogące się pojawić w trakcie zabiegu to uczuci ciepła, mrowienia czy szczypania.
Tak, ten zabieg nie powoduje złuszczania, więc przy zastosowaniu się do zaleceń kosmetologa może być wykonany latem.
Tak, ale obowiązkiem jest poinformować masażystę/masażystkę o swoich problemach zdrowotnych, aby dostosować masaż do potrzeb/problemu zdrowotnego.
W zależności od rodzaju masażu i wygody, można pozostać w swojej bieliźnie lub założyć bieliznę jednorazową, która zawsze jest przyszykowana w gabinecie. Ciało zostaje przykryte ręcznikiem, a jedynie obszar, który jest masowany, będzie odsłonięty.
Masaż terapeutyczny może powodować pewien dyskomfort, ale nie powinien być bolesny. Jeśli masz jakiekolwiek uczucia dyskomfortu/bólu, powinieneś/powinnaś powiedzieć masażystce/masażystowi, aby dostosował/a nacisk.
Najlepiej jest nie jeść ciężkiego posiłku bezpośrednio przed masażem. Lekki posiłek przed sesją jest zazwyczaj w porządku
Tak, istnieją pewne warunki zdrowotne, które mogą wykluczać masaż lub wymagać specjalnej ostrożności. Zawsze warto przed sesją omówić swoje zdrowie z masażystą/masażystką.
Do masażu twarzy spokojnie można przyjść w makijażu. Masażystka zawsze przed rozpoczęciem masażu, dokładnie dokonuje pełnego demakijażu za pomocą odpowiednich dobranych produktów.
Tak, Masaż Kobido jest zazwyczaj odpowiedni dla większości rodzajów skóry albo odpowiednio jest modyfikowany do potrzeb klientki/a. Jednak warto poinformować masażystę o swoim rodzaju skóry i ewentualnych problemach skórnych, aby dostosować sesję.
Efekty mogą być widoczne już po jednej sesji, ale zaleca się serię sesji, aby osiągnąć trwałe rezultaty. Liczba sesji może być dostosowana do indywidualnych potrzeb.
Masaż Transbukkalny koncentruje się na masowaniu mięśni wewnętrznych policzków, co może pomóc w poprawie konturu twarzy i elastyczności skóry.
Masaż ten może być delikatnie niekomfortowy, ale nie powinien być bolesny. Masażysta/masażystka będzie dostosowywać nacisk do Twojego komfortu.