Umów się na wizytę

Czy trądzik różowaty to twój problem?

Tendencja do zaczerwienienia twarzy (rumienia) oraz pojawienie się drobnych naczynek to sygnał, by rozpocząć odpowiednią terapię oraz pielęgnację, zanim będziemy mieli do czynienia z postacią grudkowo-krostkową.

W świetle najnowszych badań naukowych trudno nie dostrzec istotnego związku między występowaniem trądziku różowatego, a mikrobiomem skóry i jelit. Nadużywanie antybiotyków przez sporą część osób w krajach wysoko rozwiniętych działa niekorzystnie na różnorodność mikrobioty, powodując większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów dermatologicznych tj. atopowe zapalenie skóry, trądzik, łuszczyca. Mikrobiocie jelitowej oraz skórnej poświęcimy osobny wpis, a teraz przejdziemy dalej.

Najważniejszym aspektem w przypadku podejrzenia trądziku różowatego jest wczesne działanie. Tendencja do zaczerwienienia twarzy (rumienia) oraz pojawienie się drobnych naczynek to sygnał, by rozpocząć odpowiednią terapię oraz pielęgnację, zanim będziemy mieli do czynienia z postacią grudkowo-krostkową. Niestety etap rumienia i nadreaktywności skóry jest często bagatelizowany.

Trądzik różowaty nie jest problemem wyłącznie estetycznym, występującym na zewnątrz. Gdyby tak było, można by uporać się z nim trwale jedynie za pomocą preparatów stosowanych zewnętrznie. Trądzik różowaty oznacza proces zapalny występujący wewnątrz organizmu. Problemy na poziomie żołądka i jelit tj. przerost Helicobacter pylorii, SIBO, niedostateczne zakwaszenie żołądka, problemy z wydzielaniem żółci bardzo często towarzyszą osobom zmagającym się z tym schorzeniem.

W związku z tym, rolą kosmetologa w przypadku osoby z trądzikiem różowatym jest nie tylko dobranie i przeprowadzenie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków do stosowania w domu, ale także uświadomienie, że problem jest wieloaspektowy i aby pozbyć się go trwale należy przy pomocy specjalisty zmienić swoje nawyki żywieniowe, wzbogacić florę bakteryjną zarówno na skórze jak i w jelitach.

W salonie Drogą Piękna w przypadku trądziku różowatego polecamy:

  • KONSULTACJĘ! Do dobrania odpowiedniego zabiegu niezbędna jest ocena stanu cery
  • zabiegi Nanili
  • terapię probiotyczną Ilcsi
  • laserową redukcję rumienia EpiArt

Walka z trądzikiem różowatym w salonie nie kończy się na jednej wizycie. Odbudowa uszkodzonej warstwy hydrolipidowej, zmniejszenie uwrażliwienia skóry, przywrócenie naturalnej flory – to procesy długotrwałe, których sukces uzależniony jest również od systematyczności w pielęgnacji domowej. Aby pomóc sobie jeszcze przed wizytą zalecamy przejrzeć składy obecnie stosowanej pielęgnacji. Należy wykluczyć produkty zawierające:

  • alkohol etylowy (jeśli jest wysoko w składzie, czasem stosowany jest także w niższych stężeniach jako konserwant, co wg niektórych źródeł jest dopuszczalne)
  • filtry chemiczne starszej generacji
  • kwasy BHA oraz małocząsteczkowe AHA tj. glikolowy, pirogronowy (zalecane kwasy dla cery z trądzikiem różowatym to: azelainowy, laktobionowy, ferulowy, glukonolakton)
  • silne detergenty tj. SLS
  • kosmetyki wodoodporne i silnie perfumowane.

Jeśli zauważyłaś rumień, wrażliwość, reaktywność na swojej twarzy – serdecznie zapraszamy do Drogą Piękna na bezpłatną niezobowiązującą konsultację.

Udostępnij