Umów się na wizytę

Mezoterapia mikroigłowa a radiofrekwencja mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na nakłuciu skóry do kontrolowanej głębokości za pomocą specjalnego pena. Nakłucia mają na celu pobudzenie aktywności fibroblastów do produkcji kolagenu, co pogrubia, ujędrnia skórę. Redukcji ulegają zmarszczki, przebarwienia, a nawet blizny. Jest to bardzo dobry zabieg przeciwstarzeniowy i stymulujący.

Dermapen – mezoterapia mikroigłowa

Nazwa dermapen i mezoterapia mikroigłowa to nazwy funkcjonujące wymiennie, oznaczają ten sam zabieg. Jedyna różnica jest taka, że jeżeli gabinet deklaruje pracę na urządzeniu medycznym Dermapen®, to powinno być to oryginalne urządzenie właśnie tej marki.

Mezoterapia mikroigłowa w domu – czy to dobry pomysł?

Jakiś czas temu jedna z bardzo znanych polskich marek kosmetycznych zareklamowała powstanie pierwszego pena do mezoterapii mikroigłowej do stosowania w domu. W sieci zawrzało, dermatolodzy i kosmetolodzy nie przebierali w słowach…  

Dlaczego? Dlatego że ten zabieg nie powinien być robiony w warunkach domowych przez osobę do tego nie wykształconą! Jest to zabieg obarczony bardzo dużym ryzykiem powikłań. Musi być zachowana sterylność miejsca zabiegowego i urządzenia. Do tego przestrzeganie zaleceń pozabiegowych jest kluczowym, aby gojenie przebiegało bezpiecznie i nie skończyło się powikłaniem.

Podczas zabiegu wykonuje się KILKA/KILKASET TYSIĘCY wkłuć w skórę! Wystarczy niesterylny kartridż, niezdezynfekowany kawałek skóry i mamy zakażenie… Więc nie próbujcie tego w domu ????

Radiofrekwencja mikroigłowa jako alternatywa mezoterapii mikroigłowej

W naszym gabinecie korzystamy z alternatywy mikronakłuć, jaką jest RF mikroigłowy. Co to jest RF mikroigłowy? Zabieg również polega na nakłuwaniu skóry kartridżem, jednak przez igły dodatkowo przechodzi radiofrekwencja wzmagająca efekty tego zabiegu. RF podgrzewa skórę do bezpiecznych parametrów tak, aby jeszcze mocniej ją stymulować.

Mezoterapia mikroigłowa i RF mikroigłowy – dla kogo?

Te zabiegi są dla Ciebie, jeżeli borykasz się ze zmarszczkami, brakiem jędrności skóry, przebarwieniami, bliznami (potrądzikowymi lub na ciele) czy rozstępami. 

Dermapen czy RF mikroigłowy – co wybrać?

Najprościej można stwierdzić, że radiofrekwencja mikroigłowa lepiej nadaje się dla cer dojrzałych, przy których dermapen nie dałby widocznych efektów. Jest to, kolokwialnie mówiąc, zabieg mocniejszy, bardziej zaawansowany. O wyborze decyduje niekiedy cena, gdyż mikronakłucia bez RF kosztują dwa lub nawet trzy razy mniej, niż te z RF. Jednak naszym zdaniem lepiej jest poczekać dłużej i uzbierać na zabieg, który może dać lepsze efekty. 

Więcej o zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej możesz przeczytać tutaj.

Udostępnij