Umów się na wizytę

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja, inaczej zwana termolizą to zabieg nieinwazyjnego, szybkiego i bezpiecznego usuwania zmian skórnych. W zabiegu wykorzystuje się prąd elektryczny wysokiej częstotliwości, który podgrzewa tkankę powodując koagulację białek. 

Zabieg wykorzystywany jest między innymi do usuwania niechorobowych zmian skórnych takich jak prosaków, włókniaków, brodawek łojotokowych, pękniętych naczyń krwionośnych. Elektrokoagulacja znajduje także zastosowanie w podologii, służy między innymi do usuwania brodawek wirusowych.

Jak wygląda zabieg elektrokoagulacji?

Zabieg rozpoczyna się konsultacją. Kosmetolog wyklucza przeciwwskazania i kwalifikuje

zmianę skórną do zabiegu. Za pomocą końcówki o odpowiednio dobranym kształcie i rozmiarze kosmetolog usuwa zmianę. Zabieg trwa od kilku minut przy pojedynczych zmianach, do pół godziny, w przypadku większej ich ilości. Skóra pod wpływem zabiegu nagrzewa się, a w miejscu zabiegu zazwyczaj występuje zaczerwienienie. Po kilku dniach może powstać strupek, którego nie wolno skubać, ani odrywać – stwarza to ryzyko powstania blizn. Dopiero po pełnym wygojeniu można ocenić całkowity rezultat zabiegu. W zależności od rodzaju i wielkości zmian, wykonuje się od 1-4 zabiegów.

Jest to zabieg nieinwazyjny, bardzo często przebiega nawet bez krwawienia. Zabieg zwykle

wykonywany jest bez znieczulenia, a odczucia są bardzo delikatne, niemniej na życzenie klienta lub przy opracowywaniu większych obszarów można z niego skorzystać.

Jakie są wskazania do elektrokoagulacji?

Elektrokoagulacja wykonywana w naszym gabinecie pomoże Ci z takimi problemami jak:

rozszerzone naczynka, naczyniaki rubinowe, pojedyncze, grube włosy pozbawione barwnika

(nie poddające się epilacji laserowej). Zabieg poradzi sobie także z włókniakami, brodawkami łojotokowymi, torbielami, kaszakami do wielkości 8 mm.

Przeciwwskazania do zabiegu

Głównymi przeciwwskazaniami będą: ciąża, karmienie piersią, ostre stany zapalne, wady serca, w tym rozrusznik i inne metalowe implanty w ciele, tocząca się lub przebyta choroba

nowotworowa i nieustabilizowana cukrzyca. Obszaru poddanego zabiegowi nie można również opalać ani peelingować na 2 tygodnie przed zabiegiem.

Po zabiegu należy przez miesiąc unikać wystawiania na słońce obszaru poddanego zabiegowi.

Mimo, że już po kilku dniach tworzy się strupek, to rana po elektrokoagulacji przebudowuje się nadal wewnętrznie. Aby uniknąć ewentualnych powikłań w postaci blizn i przebarwień, w czasie miesięcznej regeneracji ważne jest nieopalanie danego obszaru.

Udostępnij