Umów się na wizytę

Co to jest mezoterapia igłowa?

Zabieg MEZOTERAPII IGŁOWEJ polega na iniekcyjnym podaniu specjalnego preparatu wgłąb skóry. Preparat zostaje dobrany przez specjalistę według potrzeb skóry. Preparaty do mezoterapii zawierają takie składniki, jak witaminy, mikroelementy, peptydy biomimetyczne, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Większość zabiegów nie ma spektakularnej skuteczności ze względu na to, że preparaty nałożone na powierzchnię skóry nie wnikają do skóry właściwej – miejsca, w którym znajduje się kolagen, elastyna i fibroblasty, czyli komórki skóry, które można stymulować do mnożenia się oraz do produkcji kolagenu. Natomiast podczas zabiegu mezoterapii igłowej docieramy właśnie DO SKÓRY WŁAŚCIWEJ dostarczając jej składników uzupełniających niedobory lub stymulujących, co przekłada się na DOBRE I TRWAŁE REZULTATY.

Rynek kosmetyczny jest ogromny, co czasami wiąże się z tym, że podczas takiego zabiegu stosuje się preparaty, które NIE SĄ DOPUSZCZONE do iniekcji, czyli mogą być stosowane tylko zewnętrznie. Jednak bardzo często zdarza się, że albo ze względu na niewiedzę, albo myśląc o dobrych efektach prezentowanych na forach internetowych, kosmetyczki/kosmetolodzy wstrzykują te preparaty. Jest to bardzo niebezpieczne i polecamy zawsze PYTAĆ SIĘ O CERTYFIKACJĘ! W Drogą Piękna korzystamy tylko z certyfikowanych preparatów, dopuszczonych do iniekcji podskórnych. 

Mezoterapia igłowa – dla kogo?

Ten zabieg jest dla Ciebie, jeżeli masz przesuszoną skórę, widać u Ciebie pierwsze oznaki starzenia skóry, brakuje Twojej skórze napięcia i blasku. Mezoterapia może być także stosowana na przebarwienia, blizny, rozstępy czy cellulit. Wybierz mezoterapię, jeśli potrzebujesz silniejszego zabiegu przed ważnym wydarzeniem. Ten zabieg jest idealny na kilka miesięcy PRZED ŚLUBEM! Pamiętaj jednak, że zabieg zazwyczaj wykonywany jest W SERII 3 ZABIEGÓW, a w przypadku większych problemów trzeba zrobić nawet 6 zabiegów.

Mezoterapia igłowa twarzy, a okolic oczu

Mezoterapia pod oczy jest osobnym zabiegiem z racji innych preparatów, jakie używa się na tą okolicę. Oczywiście zabieg na twarz może również obejmować obszar oka, jednak preparatami do twarzy nie opracowuje się okolicy oka tak dokładnie, jak to można zrobić przy pomocy DEDYKOWANYCH PREPARATÓW. 

Mezoterapia igłowa – jaka jest cena zabiegu?

Cena zależna jest od zastosowanego preparatu. Na rynku istnieje ich wiele – jedne proste, jednoskładnikowe, a inne złożone i zaawansowane technologicznie koktajle czy stymulatory tkankowe. Mezoterapia twarzy podstawową ampułką kosztuje od 350 zł, natomiast zabieg wykonywany droższą ampułką może kosztować nawet 1500 zł.

Mezoterapia igłowa – jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Nie możesz mieć tego zabiegu, jeżeli:

– jesteś w ciąży lub karmisz piersią,

– masz stany zapalne lub choroby skóry w miejscu zabiegu

– chorujesz lub chorowałaś/łeś na nowotwór (do 5 lat po)

– masz gorączkę, jesteś przeziębiona/y

– masz zaawansowane choroby autoimmunologiczne 

– masz skłonność do blizn przerostowych (keloidów)

Prezentowany opis procedury ma ogólny charakter i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu w celu zapewnienia pacjentowi maksymalnego bezpieczeństwa, jest zawsze indywidualna konsultacja i kwalifikacja do zabiegu.

Udostępnij