Umów się na wizytę

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa – co ją wyróżnia na tle innych zabiegów igłowych?

Na rynku kosmetologii i medycyny estetycznej mamy mnóstwo urządzeń odmładzających i poprawiających jakość skóry. Ale jeśli znasz nas i naszą filozofię, na pewno wiesz, że wybieramy rozwiązania najmniej inwazyjne, najbardziej naturalne i bezpieczne ???? i taka właśnie jest radiofrekwecja mikroigłowa na tle innych technologii…

Co to jest Radiofrekwencja mikroigłowa?

 

To technologia wykorzystująca dwa mechanizmy działające stymulująco na skórę. Pierwszym z nich są mikronakłucia wykonywane jednorazowym kartridżem. Nakłucie skóry stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz regeneracji. Drugim mechanizmem jest fala elektromagnetyczna o częstotliwości radiowej (RF). Pod jej wpływem dochodzi do ogrzania tkanki, co obkurcza włókna kolagenowe i mobilizuje do powstania nowych. Nasze innowacyjne urządzenie Virtue RF pozwala na określenie głębokości wkłucia co do milimetra oraz daje możliwość precyzyjnego ogrzania skóry za pomocą izolowanych igieł i spersonalizowanych ustawień parametrów.

Radiofrekwencja mikroigłowa – jakie daje efekty i dla kogo jest?

 

Efektem tego zabiegu jest polepszenie jakości skóry, ujędrnienie, zwiększenie ilości kolagenu, a co za tym idzie – spłycenie zmarszczek. Można także spodziewać się redukcji głębokości porów oraz polepszenia wyglądu blizn, w tym potrądzikowych. W takim razie dla kogo jest radiofrekwencja mikroigłowa? Jest to idealny zabieg dla osób zmagających się z utratą jędrności skóry, pierwszymi oznakami starzenia, bliznami na ciele i na twarzy. Stosujemy ją również w przypadku wiotkości skóry na ciele (na przykład po ciąży) i rozstępach. Warto zaznaczyć, że jest to także idealny zabieg dla młodych osób, które chcą „zakonserwować” swoją skórę. Dzięki RF mikroigłowej opóźnia się procesy starzenia, a że młoda skóra ma więcej fibroblastów i są one bardziej aktywne do produkcji kolagenu, wytworzy się go dużo więcej w reakcji na ten zabieg!

Czy zabieg RF mikroigłowej boli i jak przebiega rekonwalescencja?

 

Nasze klientki lubią ten zabieg, niektóre nawet zasypiają! Oczywiście zależy to od indywidualnej wrażliwości, ale zdecydowana większość wytrzymuje zabieg bez problemu. Rekonwalescencja po zabiegu RF mikroigłowej jest bardzo krótka. To dlatego, że mamy opanowane procedury zabiegowe minimalizujące nieprzyjemne skutki. Już około 2 godzin po zabiegu znika zaczerwienienie. Następnego dnia można nakładać makijaż, a jedyne, co czuje się w obszarze zabiegowym to nadwrażliwość i tkliwość. 

Główne przeciwwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej

 

  • Ciąża i laktacja
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby krwi (małopłytkowość, anemia) i układu krążenia
  • Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
  • Skłonność do keloidów, bliznowaceń, zaburzenia gojenia
  • Metalowe implanty w okolicy zabiegowej
  • W trakcie terapii izotretynoiną i jej pochodnymi

Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie tego zabiegu? Zadzwoń do nas, z chęcią na nie odpowiemy!

Udostępnij