Umów się na wizytę

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy ?

Regularne i dokładne oczyszczanie skóry twarzy to podstawowy warunek utrzymania jej w dobrej kondycji a także opóźnienie efektu starzenia. Największym grzechem, który odpowiada za procesy starzenia naszej skóry to zaniechanie jej oczyszczania na koniec dnia. Skóra, która nie oddycha, z zatkanymi porami jest narażona na działanie wolnych rodników, co przyspiesza jej starzenie.

Twarz pokazuje nasze emocje na zewnątrz. Niezależne od kultury lęk, czy strach ujawnia się u każdego człowieka przez Dlatego tak ważne jest dokładne oczyszczanie twarzy, aby dobrze przygotować ją do aplikacji produktów, które ją skutecznie odżywią, zregenerują i nawilżą.

Najlepsze oczyszczanie skóry czyli najdokładniejsze i nie niszczące płaszcza hydrolipidowego to oczyszczanie dwuetapowe.

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy?

Makijaż twarzy połączony z całodziennym sebum oraz cząstkami zanieczyszczonego powietrza tworzą brudną warstwę na naszej skórze. Zatyka ona pory i może prowadzić do niedoskonałości, ale także chorobowych stanów na naskórku.

Pierwszy etap to usunięcie tej warstwy. Najlepiej zastosować tu: olejki do demakijażu, mleczko, balsamy lub płyn micelarny. Preparat nakładamy na dłonie, który pod wpływem ich temperatury dobrze się rozprowadza. Masujemy preparatem twarz, zmywając także wodoodporny makijaż oczu i ust. Na koniec zmywamy twarz ciepłą wodą, usuwając brud. Gdy korzystamy z płynu micelarnego, namaczamy nim waciki i nimi zmywamy twarz dopóki kolejne waciki będą czyste.

Przechodzimy do drugiego etapu oczyszczania, który ma dogłębnie oczyścić pory, aby naskórek w pełni mógł czerpać z bogactwa preparatów nałożonych na koniec na skórę.

W tym etapie używamy żeli, mydeł lub pianek z delikatnym, ale skutecznym detergentem, które zmyją tłusty film pozostały po pierwszym etapie. Nadal nie możemy doprowadzić do naruszenia płaszcza hydrolipidowego. Po spłukaniu detergentu wodą, osuszamy ją delikatnie ręcznikiem. Teraz koniecznym jest zadbanie o tonizację naskórka, co ma przywrócić prawidłowe pH na naszej skórze. Warto do tego użyć naturalnego, bogatego toniku.

Na koniec nakładamy krem odpowiedni dla naszej skóry.

Tak wygląda wieczorne oczyszczanie skóry twarzy, aby mogła się cieszyć dobrą kondycją. Jednak ważne jest także poranne oczyszczanie skóry po przebudzeniu. Wtedy wystarczy jednoetapowe oczyszczenie skóry delikatnym detergentem, który zmyje nadmiar sebum wytworzonym podczas snu. To oczyszczanie jest równie ważne, chociaż mniej pracochłonne.

Najlepsze kremy, esencje, serum nie odmłodzą naszej skóry, jeśli nie będziemy dbać o regularne i prawidłowe oczyszczanie cery. Źle oczyszczona skóra nie wchłania substancji aktywnych z tych specyfików a zatem nie działają.

Udostępnij