Umów się na wizytę

Czy henna tradycyjna faktycznie różni się od henny pudrowej?

Skąd wynika spora różnica w cenach tych usług?

Pierwszą zasadniczą różnicą jest geometria brwi wykonywana w ramach zabiegu henny pudrowej. Polega ona na dopasowaniu ich kształtu do rysów twarzy, gęstości włosków oraz preferencji klientki. Dzięki temu w precyzyjny sposób można wyrównać asymetrię brwi oraz nadać im perfekcyjny kształt. Z tego też powodu istnieje duża różnica w zakresie czasu obu usług. Zabieg henny pudrowej brwi trwa nawet godzinę, podczas gdy henna tradycyjna to około 15 minut. Warto jednak poświęcić ten czas, gdyż oprawa oka może sporo zmienić w naszym wyglądzie oraz tym, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie.

Kolejna różnica polega na tym, że henna pudrowa jest produktem w 100% naturalnym. Przekłada się to także na znaczną różnicę w cenie surowców potrzebnych do zabiegu. Henna pudrowa występuje w szerokiej gamie kolorów, co umożliwia uzyskanie zarówno ciepłych, jak i chłodnych odcieni. Ważnym aspektem są także właściwości pielęgnacyjne brow henny oraz pozytywny wpływ na porost nowych włosków.

Kolejną kwestią jest trwałość. Henna pudrowa jest trwalsza od klasycznej, i jest w stanie zabarwić skórę na kilka dni. Radzimy jednak nie ufać do końca w obietnice 3 tygodni na skórze i 8 tygodni na włoskach. Dane te są nieco przesadzone. Wiele zależy także od typu cery, pielęgnacji oraz tego, jak będziemy o brwi dbać. Efekt na skórze zazwyczaj utrzymuje się kilka dni, włoski zabarwiane są na około miesiąc. Ważne, że naturalne barwniki zawarte w hennie pudrowej nie ingerują w strukturę włosa, a jedynie oblepiają go, przez co są mniej inwazyjne i bezpieczniejsze od tradycyjnej henny. Należy jednak pamiętać, że zdarzają się uczulenia na naturalne substancje zawarte w hennie pudrowej.

Podsumowując brow henna „henna pudrowa” to zabieg różniący się w wielu kwestiach od henny tradycyjnej. Szczególnie polecamy go osobom stosującym jedynie naturalne produkty oraz osobom, których włoski na brwiach są słabe i cienkie. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób z asymetrią brwi.

Zapraszamy!

Udostępnij