Umów się na wizytę

Depilacja bikini brazylijskie – dla kogo i jak się przygotować?

Depilacja okolic intymnych woskiem to zabieg bezpieczny i skuteczny. Warunkiem jest jednak odpowiednia współpraca klienta/klientki z osobą wykonującą zabieg.

Przed pierwszą wizytą należy zapoznać się z charakterystyką zabiegu oraz z obszarami, gdzie jest on przeprowadzany.

Należy pamiętać, że im bardziej odwiedzione na zewnątrz nogi, tym bardziej naprężona skóra, a co za tym idzie, mniejsze ryzyko podrażnień i siniaków oraz brak uczucia ciągnięcia skóry (które powoduje dodatkowy ból).

Przygotowanie do zabiegu to nic skomplikowanego. Przede wszystkim należy upewnić się, że włoski mają odpowiednią długość. Najlepiej odczekać minimum 10 dni od ostatniego golenia. Jeśli natomiast włoski są zbyt długie (powyżej 2cm) to depilacja może być mniej przyjemna (ciągnięcie podczas nakładania wosku) lub wręcz niemożliwa. Ostatecznością jest podcięcie włosków przed zabiegiem, jednak ze względu na komfort i sprawne przeprowadzenie depilacji polecamy stawić się na woskowanie z odpowiedniej długości owłosieniem.

Kolejna sprawa to higiena. Pozornie banalna sprawa, o której wydawać by się mogło, że nie trzeba przypominać. Jednak praktyka pokazuje, że prysznic przed depilacją bikini nie dla każdego jest oczywistością. Przed samym zabiegiem dodatkowo można skorzystać ze specjalnych chusteczek odświeżających.

Odpowiednia higiena zapewnia komfort obydwu stronom. Na zabieg nie powinny przychodzić osoby, których okolice intymne są zmienione chorobowo w fazie ostrej, w trakcie leczenia, oraz osoby z biegunką. Menstruacja, hemoroidy oraz szczelina odbytu nie jest przeciwwskazaniem. W przypadku miesiączki zabieg przeprowadzamy z tamponem. Jeśli występują przewlekłe hemoroidy lub szczelina odbytu, to z małym marginesem omijamy te miejsca. Z naszej strony zapewniamy pełną higienę, przeprowadzając zabieg techniką “one dip”. Szpatułka jest tylko raz zanurzana w wosku.

Jeżeli przygotowujesz się do pierwszej wizyty, to pamiętaj, by nie bać się pytać. Jeśli jakąś część włosków planujesz zostawić, to także o tym poinformuj przed zabiegiem, nim będzie za późno. Zabieg pełnej depilacji bikini (depilacja brazylijska) staramy się przeprowadzać równomiernie z obydwu stron. Dzięki temu w każdej chwili możemy zabieg przerwać i poprzestać na wersji płytkiej lub pogłębionej.

Udostępnij