Umów się na wizytę

Indiba w uroginekologii

W obecnych czasach, przynajmniej co trzecia kobieta boryka się z problemem nietrzymania moczu, obniżenia i rozluźnienia ścian pochwy, a prawie połowa porodów kończy się cesarskim cięciem, po których często pozostaje dysfunkcyjna blizna.

Indiba to zabieg znany z zastosowania w fizjoterapii czy kosmetologii. Jako jedyna na świecie technologia wykorzystuje opatentowany System Proionic.
Działa już na poziomie komórkowym, wspomagając przy tym komórki do ich prawidłowej funkcji oraz pobudza tworzenie kolagenu i elastyny. Dzięki tym procesom następuje znaczne przyspieszenie regeneracji, gojenia czy wymiany starych już komórek na nowe.
W obecnych czasach, przynajmniej co trzecia kobieta boryka się z problemem nietrzymania moczu, obniżenia i rozluźnienia ścian pochwy, a prawie połowa porodów kończy się cesarskim cięciem, po których często pozostaje dysfunkcyjna blizna.

Co na to Indiba?

Jest zabiegiem, który świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie fizjoterapii uroginekologicznej. Głowice zewnętrze wykorzystywane są w okolicach blizn – na brzuchu oraz tych na kroczu np. po nacięciu czy pęknięciu podczas porodu. Uelastyczniają je, niwelują dolegliwości bólowe czy dyskomfort, który może pojawiać się podczas ruchu lub w zależności od zmian w cyklu menstruacyjnym.

Przy pomocy Indiby jesteśmy również w stanie wykonać zabiegi z użyciem głowic dopochwowych, działając bezpośrednio na ściany pochwy unosząc je, zwiększając ich napięcie oraz ukrwienie, wspomagający tym samym regenerację tkanek. Zabiegi z wykorzystaniem aparatury Indiba są zabiegami nieinwazyjnym, praktycznie bezbolesnym, a efekty są widoczne i odczuwalne już po pierwszym zabiegu.

Aby efekt był w pełni satysfakcjonujący, Indibę warto połączyć z terapią uroginekologiczną i wykonać pakiet zabiegów dostosowany do potrzeb Pacjentki oraz problemu, z jakim się zmaga.

Wskazaniem do zabiegu jest:

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM)
  • Obniżenie ścian pochwy
  • Niewydolność mięśni dna miednicy
  • Nadmierne napięcie mięśni dna miednicy
  • Blizna po cięciu cesarskim
  • Blizna po epizjotomii (nacięciu krocza)
  • Bóle podczas stosunku
  • Wulwodynia

Przeciwskazaniem są czynne stany zapalne, infekcyjne, nowotworowe, ciąża. Przed pierwszym zabiegiem konieczna jest konsultacja kwalifikująca do zabiegu, podczas której przeprowadzony zostanie dokładny wywiad i badanie. Zostanie również określony plan i proponowana do danej dysfunkcji liczba zabiegów.

Udostępnij