Umów się na wizytę

Na czym polega terapia Zoga Face Integration?

Zoga Face Integration to metoda, która polega na równoważeniu napięć mięśniowo-powięziowych w obrębie mięśni dekoltu, czepca i mimicznych twarzy.

Jest to terapia manualna, która przywraca właściwe ułożenie ciała.

Twarz pokazuje nasze emocje na zewnątrz. Niezależne od kultury lęk, czy strach ujawnia się u każdego człowieka przez te same wzorce napięcia mięśniowego.

Takie reakcje powodują zmiany i napięcia na mięśniach mimicznych, co wpływa na wiele reakcji mechanicznych np. na położenie czepca względem czaszki.

Mięśnie mimiczne różnią się od mięśni szkieletowych tym, że biegną od kości do skóry, a nie od kości do kości, dlatego kiedy się kurczą pociągają za skórę twarzy i wpływają na marszczenie się skóry w różnych obszarach. Emocje objawiają się w grymasie twarzy, który jeśli widnieje na niej nieustannie, z czasem utrwali się. Działając terapeutycznie w takich przypadkach, uczymy się rozpoznawać wzorce na twarzy, które mięśnie zaangażowane są w grymas, a później przez oddziaływanie na konkretne struktury, stopniowo zmieniamy ich napięcia.

Terapeuta podczas sesji szuka źródła napięć mięśni mimicznych poprzez zastosowanie wielu zaawansowanych technik manualnych, rozluźnia je, umożliwiając im przyjęcie naturalnej pozycji. Regularna praca nad napięciami mięśniowymi powoduje przywrócenie symetrycznych ustawień twarzy, ujędrnienie oraz wygładzenie.

Długotrwała praca przed komputerem powoduje powstawanie wdowiego garbu, który przyczynia się do powstawania kompresji, ucisków, nieprzyjemnego usztywnienia części karku. Przed rozpoczęciem terapii terapeuta będzie się skupiał również na znalezieniu skutków utrwalonej złej postawy a w dalszym etapie na przywróceniu tej prawidłowej.

Podsumowując, co daje nam Zoga Face Integration?

  • niwelowanie stanów napięciowych, jak i zmęczenia,
  • konturowanie owalu twarzy,
  • przywracanie symetrii twarzy, oraz prawidłowej postawy ciała,
  • odżywienie, dotlenienie skóry,
  • efektywny drenaż limfatyczny.

Zoga Face Integration to terapia dla wszystkich, którzy chcą w sposób naturalny przywrócić młody wygląd twarzy.

Udostępnij