Umów się na wizytę

Terapia enzymatyczna DMK to zabieg, który jest początkiem w walce z wieloma problemami skórnymi

Danne Montague King – założyciel marki DMK przez ponad 40 lat badał zastosowanie enzymów w terapiach różnych patologii skóry.

Okazało się, że poprawa stanu skóry dzięki tym składnikom możliwa jest w większości badanych przez Danne przypadków. Enzymy wykazały także bardzo skuteczne działanie na zespół oznak starzenia się cery. Wszystko to wykorzystuje jeden z podstawowych procesów występujących w przyrodzie – DZIAŁANIE ENZYMÓW.

Enzymy są katalizatorami kontrolującymi wszystkie aspekty molekularne naszego organizmu. Nic więc dziwnego, że odgrywają ważną rolę w leczeniu chorób skóry.

Przez długi czas nie wierzono, że mogą wykazywać one działanie lecznicze na skórę ze względu na duże cząsteczki, które nie mają szans wniknąć w głębsze warstwy skóry. Jednak nie taka jest ich rola. Enzymy nie są zużywane w reakcji oraz nie ulegają przemianie. Pełnią one funkcję pomocniczą.

Enzymy wykorzystują białka roślinne inicjując lub przyspieszając specyficzne reakcje chemiczne. Pełnią więc ważną rolę w metabolizmie, można je nazwać “drogowskazem” dla przemian metabolicznych.

Trądzik, trądzik różowaty, blizny, przebarwienia, starzenie się cery – przy regularnych zabiegach problemy te można zniwelować.

Terapia enzymatyczna może być stosowana przez kobiety w ciąży oraz karmiące. Z czego to wynika? Pracą naszego organizmu steruje ponad 3000 enzymów. Są one więc naturalnie występującymi składowymi naszych ciał.

Miejscowa aplikacja enzymów na skórę może działać np. poprzez usuwanie warstw martwych komórek, często mylnie diagnozowanych jako “skóra sucha”.

Enzymy mogą także wspomagać uwalnianie gazów i zanieczyszczeń ze skóry. W preparatach DMK zastosowano wiele różnych enzymów, których wspólnym celem jest stymulowanie własnej aktywności enzymatycznej w skórze.

Efekty, na jakie można liczyć to:

  • rozjaśnienie i poprawa kolorytu cery
  • bierna gimnastyka mięśni twarzy
  • lepsza regeneracja skóry, rozmiękczenie tkanki bliznowatej
  • dotlenienie, odżywienie, detoksykacja komórek
  • stworzenie warunków do zwiększenia syntezy włókien tkanki łącznej: kolagenu i elastyny
  • korzystny wpływ na funkcje immunologiczne skóry
  • uspokojenie i wyciszenie skóry dotkniętej trądzikiem i trądzikiem różowatym

Terapie DMK oparte na enzymach są więc wyjątkowo skutecznym narzędziem w walce z patologiami skóry oraz w szeroko pojętej profilaktyce. Zapraszamy do przekonania się na własnej skórze, jak wielką moc mają te wspaniałe substancje.

Udostępnij